FORMITALIA, ana faaliyet alanı olarak uluslararası pazarı seçmiş ve ürünlerinin kalitesiyle ün yapmıştır. Bu ürünler gücünü, hayallerine şekil verebilen çalışanların mükemmel becerisinden ve FORMITALIA markasından almaktadır.

Graziano Overi tarafından bir mobilya firmasının devamı olarak kurulmuş olan “Formitalia Group” mükemmel tasarımcılarının yardımıyla şirketin günümüzdeki imajını ortaya çıkaran şirket kurucusunun iki oğlu tarafından yönetilmektedir (Gianni ve David Overi). FORMITALIA markası, kaliteli mobilya ve aksesuarlara meraklı kişilerce yakından bilinen Quarrata bölgesinde faaliyetine başlamış ve ciddi anlamda İtalyan pazarına girmeden önce dünya çapında isim yapmıştır.
Mobilya ve deri mamulleri üretimi ile gümüş dövmenin merkezi olan Floransa’da, el işçiliği yerel kültürü temsil eden bir gelenek olarak devam ederken, Formitalia’da, modern yöntemler el işçiliğinin yerini alamamıştır. Her tip mobilya, çeşitli ev aksesuarları, el çantaları ve eşarplar Formitalia koleksiyonunun parçalarından sadece birkaçını oluşturmaktadır.

İtalyan geleneğinin en güzel örneklerini yansıtan tasarımlar; timsah, yılan derisi gibi farklı deriler, ipek kumaşlar kullanılarak bir sanat eserine dönüşerek, ayrıcalıklı bir yaşam stilini de yansıtmaktadır.